fbpx

Zorganizujte najkrajší svadobný deň bez stresu!

Muž vášho života sa podujal na to, aby vám na prst nastokol vytúžený prsteň a vy ste sa rozhodli plánovať Váš svadobný deň? Kým si ale poviete áno, pripomenieme Vám svadobné trendy, ktoré Vás môžu inšpirovať, a tak podčiarknuť dôležitosť dobre zorganizovaného svadobného dňa.

Čo si vyberiete? Retro svadbu v ružovej farbe, svadbu na pláži alebo uprostred lesa? Fantázii sa medze nekladú a dobrý fotograf vás dokážete tiež inšpirovať.

Prvá otázka: Kedy začať plánovať svadobný deň?

Ideálne je začať s prípravou približne rok dopredu, najmä preto, ak túžite po vysnívanej lokalite, ktorá je nevestami veľmi žiadaná, ak chcete svadobného fotografa a kameramana, ktorí sú často dlhodobo zabukovaní. Ak chcete tých najkvalitnejších dodávateľov s kompletným servisom, mali by ste si termín rezervovať s dostatočným predstihom. V prípade špičkových svadobných fotografov, svadobných kameramanov a floristov môžeme hovoriť minimálne o troch až štyroch mesiacov. Samozrejme, že sa svadobný deň dá zorganizovať aj za kratší čas, ale klienti musia počítať s obmedzeným výberom dodávateľov a s kompromismi.

Čo však v prípade, že máte na svadobný deň len oklieštený balík peňazí?

Svadba sa dá zorganizovať aj za menší balík peňazí, ale to je už postavené na type svadby. V takom prípade supervíziu svadobného dňa budúci manželia vkladajú nie do rúk svadobných agentúr, ale do rúk organizačne šikovného člena rodiny. Často to bývajú práve matky, ktoré sú dlhoročným organizovaním chodu rodiny zvyknuté menežovať a majú zručnosti potrebné na zorganizovanie svadby. Avšak aj v tomto prípade je nutné, aby niekto na seba prevzal výber svadobného fotografa, ako aj svadobného kameramana. Pri oklieštenom balíku peňazí túto úlohu často prevezme na seba budúci ženích.

Kde však hľadať?
Internet či v odporúčaniach známych? Obidve odpovede sú správne. Čím viac informácii, tým väčšia je šanca, že objavíte toho najlepšieho svadobného kameramana, ktorý zabezpečuje aj fotografovanie svadby. Možno svadobný deň s menším badžetom nebude prebiehať na pláži, ale aj svadba v tieni stromov na chalupe u babičky, má tiež svoje nepopierateľné čaro.
Ak tomu prispôsobí DJ hudbu, na svadobných fotografiách nájdete spokojné a usmiate tváre rodičov, priateľov, ako aj čerstvých mladomanželov.

YoursDay fotografia hostina stôl ozdoby svadobný deň

Prečítajte si...

Viete si správne vybrať svadobného fotografa?

Svadba patrí k tým najkrajším dňom v živote a či už od nej uplynie pár mesiacov alebo niekoľko rokov, vždy na ňu budete s láskou spomínať. Aby snímky stáli za to a vyvolávali vo vás pekné spomienky, nesmiete podceniť voľbu svadobného fotografa.