fbpx

Viete si správne vybrať svadobného fotografa?

K nezabudnuteľným dňom v živote človeka patrí svadobný deň. Poradíme vám, ako si správne vybrať toho svadobného fotografa pre vás, aby ste aj po rokoch mohli povedať, že vaše video či fotografie sú tým najkrajším svedectvom svadobného dňa.

Album s fotografiami by mal oživiť pekné spomienky aj po rokoch, a preto netreba podceniť výber svadobného fotografa.

Fotografa na svadbu si vyberte dôsledne.
Vašu svadbu by mal fotiť človek, ktorého prístup sa vám páči, a ktorý je vám sympatický aj ako človek, aby ste sa pri ňom cítili komfortne a uvoľnene. Veď práve on vás bude sprevádzať počas celého svadobného dňa ako tieň a vám aj vašim hosťom bude neprestajne v pätách, aby získal čo najprirodzenejší záber a zachytil všetky podstatné okamihy vzácneho dňa, ako aj emócie vašich hostí.
Potrebujete profesionála, ktorý dokáže pracovať so svetlom a poradí si ako dobrý psychológ s neposednými deťmi, so zádumčivými babičkami, ako aj alkoholom posilnenými kamarátmi. Hľadáte človeka, ktorý sa vždy vynájde a nezaskočí ho žiadna nepredvídateľná situácia. Je dôležité uvedomiť si, že fotograf pravdepodobne nebude patriť k najlacnejším položkám vášho svadobného rozpočtu, a preto si fotografa nájdite v dostatočnom časovom predstihu.

Najskôr sa však pustite do prezerania umeleckých portfólií fotografických štúdii, a to najideálnejšie pol roka pred zvoleným termínom svadby. Ak chcete naozaj skúseného profesionála, neodkladajte stretnutie, pretože títo bývajú vyťažení veľa mesiacov vopred.
Pokiaľ hľadanie kvalitného svadobného fotografa podceníte a čas vás už tlačí, skúste si pomôcť internetom, ktorý cez vyhľadávač ponúka kvalitu za dobrú cenu.

Svadobný fotograf by mal byť schopný tvoriť krásne snímky nie náhodne, ale opakovane. Mal by sa na internete prezentovať uceleným a logickým portfóliom a dobrým indikátorom kvality fotografa sú aj recenzie na jeho stránke.

Skôr, ako si svadobného fotografa najmete, stretnite sa s ním, pretože osobné stretnutie veľa napovie o vzájomných sympatiách, ktoré sú jednou z podmienok kvalitnej spolupráce.
Nech je váš svadobný deň podčiarknutý fotografiami a svadobným videom ako dôkazovým materiálom, ktorý vyčarí na vašich tvárach spokojný úsmev.

Prečítajte si...